машина за правење песок

Танзанија дробилката>>Внесувач и вибрирачки екран

XSM Шангај е професионална камен дробилката, мелница, линија за производство на опрема за производство на производители на професионална опрема во Кина, ако имате потреба од интернет, ве молиме кликнете на логото на десната икона, нашиот технички персонал ќе се базира на вашите рударски ресурси со најсоодветен за вас.
 • категории
 • Април
  9
  • Вибрирачки екран

   Вибрирачки екран
   вибрира екран е нов дизајн за скрининг опрема за камења. Од високиот баостел челик од и од напредната јадро технологија на другите земји, компанијата Xuanshi произведува стабилноста на работата на вибрациите, сигурните перформанси, лесното одржување, долгиот животен век и други карактеристики, бидејќи овие карактеристики ќе бидат предмет на широка употреба во рударството, јаглен, цемент и други полиња. Вибрира екран перформанси и карактеристики: 1.На вибрира екран користи вибрации изолација ... Прочитај повеќе ...
  • Април
   9
   • Вибрирачки внесувач

    Вибрирачки внесувач
    Xunashi вибрира фидер е еден вид на линеарна насока хранење опрема. Дизајниран е и изработен за континуирано и квантитативно доставување на блокни, зрнести и прашкасти материјали од складиштето или бункер до опремата за примање. Во меѓувреме, може да заврши проверката на материјалите. Направен од одличен челик од Baosteel, нашиот вибрационен фидер е отпорен на абење, со сигурни перформанси и долг животен век. Перформанси и карактеристики на вибрирачки внесувач: 1. Заварувачки прачка отпорна на абење ... Прочитај повеќе ...
   • Април
    9
    • подвижна лента

     подвижна лента
     Појасната транспортерка е вид на опрема за песок и чакал, главно се користи за вибрирачка опрема и постројка за дробење. Транспортерот на појас игра важна улога во поврзувањето на секој производствен капацитет, кој помага да се реализира континуитетот и автоматизираноста на производните процеси, да се подобри продуктивноста и да се намали интензитетот на трудот. Тоа е помошен уред произведен врз основа на принципот на триење. Во моментов Xuanshi појас транспортери се повеќе се користат во рударството, металургијата, хемиски, обвивка, градежен материјал ... Прочитај повеќе ...
    • Април
     9
     • Електрично-магнетно вбризгачки внесувач

      Електрично-магнетно вбризгачки внесувач
      Xuanshi Electric магнетно вибрира фидер е нов тип на хранење опрема која би можеле да работат континуирано. Затоа, тоа е широко се користи во рударството, топење, јаглен, градежништвото, лесната индустрија, хемиската индустрија, електрични, машини, прехранбени производи, медицина, и производство на рударската индустрија. Тоа може да се користи како опрема за хранење на лента транспортер, кофата lifter, опрема за одделување, цемент мелница, дробилката, crasher, и viscid жито или моќ на други индустриски оддели, а исто така ... Прочитај повеќе ...
     • Април
      5
      • појаси колибри

       појаси колибри
       Подигнувачот на ременот е составен од подвижна лента која е поддржана од ролки. Должината може да варира од 1.5 до 3 m и брзина од 0.005 до 0.5 m / s. Барањата за напојување варираат од 3 до 30 hp. Овој тип на фидер е идеален за контрола на волуменот на песок и чакал, а особено за суви и фини материјали. Има едноставна и евтина структура, лесна за прилагодување. Потребната моќност е мала моќност, а волуменот може да се контролира во рамките на 1% од оддалечена станица и со над-врзан врзан за секој товар. Прочитај повеќе ...