машина за правење песок

Танзанија дробилката>>камен дробилката машина>> Вилица дробилката

Вилица дробилката, Шангај XSM е професионална руда дробилката опрема, вилица дробилката, механички beneficiation опрема, руда мелење опрема производители.Организиран процес, првиот подвижна лента, вибрирачки фидер, Транспортни опрема руда испратена до вилица дробилката, влијание дробилката, хидраулична дробилката е дробење сурова руда, а вториот од страна на мала вилица, дробилката руда средно дробење трет скрининг од вибрира екран ги исполнуваат стандардните спецификации на рудата се транспортира до Топката мелница, ултра мелечка руда терциерно лекување од страна магнетни сепаратори, flotationmineral машина Избор на различни потреби.Се разбира, ова е само општа обработка на руда, Шангај XSM врз основа на вашиот тип на рударска опрема за рударство што најмногу ви одговара, Ако имате какви било прашања, ние сме добредојдени да ни се јавите или кликнете на десно од страна на иконата на линија, нашиот технички персонал ќе ви даде детален одговор. getprice

Jaw Crusher
вилица дробилката
Xuanshi вилица дробилката are primarily used for reducing various kinds of stones and lump materials into medium-grained gravel. The materials to be crushed can be hard, medium-hard and soft minerals whose compressive strength should be not more than 320 MPa. Our jaw crushers adopt V-shape inlet, resulting in higher crushing efficiency. Currently, these products become the preferred primary crushing equipment in the production of stone. They are widely used in many industries, such as mining, metallurgy, building material, railway, water conservancy, chemicals, and so on.

Вилица дробилката перформанси и карактеристики

1. Поголема стапка на намалување, зголемена продуктивност, еднаква големина на готови производи, поширок опсег на примена.

2. Едноставна структура, стабилни перформанси, удобно одржување.

3. И двете пристаништа за придвижување и празнење се прилагодливи, лесно контролираат излез.

4. Енергетска ефикасност, ниски трошоци за производство, долг работен век, еколошки.

Принцип на работа на вилицата

Ексцентричното вратило се ротира под дејство на погонскиот уред, со што вилицата се движи нагоре и надолу. Материјалите се скршени на мали парчиња како резултат на движење на судир, стегање и триење. По ова, материјалите се испуштаат од излезната порта.

Технички спецификации на дробилката

модел Хранење
отворање
големина
(Мм)
Макс.
Хранење
големина
(Мм)
Прилагодување
Опсег на
Отпуштање Отворање
(Мм)
капацитет
(t / h)
Електрична струја
(KW)
Димензија на резиме
(Мм)
Тежина
(T)
PE-250 400 × 250 × 400 210 20-80 5-20 15 × × 1450 1315 1296 3
PE-400 600 × 400 × 600 350 40-100 16-65 30 × × 1700 1732 1653 7.2
PE-500 750 × 500 × 750 425 50-100 40-110 55 × × 2035 1921 2000 11
PE-600 900 × 600 × 900 500 65-140 90-180 55-75 × × 2290 2206 2370 16
PE-750 1060 × 750 × 1060 630 80-160 110-320 110 × × 2655 2302 3110 29
PE-900 1200 × 900 × 1200 750 100-200 200-400 132 × × 3380 2870 3330 54.5
PE-1000 1200 × 1000 × 1200 850 195-260 220-450 160 × × 3480 3876 3330 58
PE-1200 1500 × 1200 × 1500 1020 150-330 400-800 180-220 × × 4200 3750 3820 100.9
PEX-250 × 750 250 × 750 210 25-60 15-30 22-30 × × 1667 1545 1020 5
PEX-250 × 1000 250 × 1000 210 25-60 16-50 30-37 × × 1530 1992 1380 7
PEX-250 × 1200 250 × 1200 210 25-60 20-60 37 × × 1900 2192 1430 8
PEX-300 × 1300 300 × 1300 250 25-105 20-90 75 × × 2720 1950 1600 11

Забелешка: Оваа спецификација е само референца, сите промени се предмет на Jaw Crusherпроизводи.

Ако имате какви било прашања Ве молиме пополнете ги полињата подолу и ние ќе одговориме на вашето барање во рамките на 24 часа:
(* означува задолжително поле)
* Производ што ви треба:
* Вашето име:
* Вашата е-маил:
* земја:
телефон:
Барање / Коментари: