машина за правење песок

Танзанија дробилката>>песок мијалник

XSM Шангај е професионална камен дробилката, мелница, линија за производство на опрема за производство на производители на професионална опрема во Кина, ако имате потреба од интернет, ве молиме кликнете на логото на десната икона, нашиот технички персонал ќе се базира на вашите рударски ресурси со најсоодветен за вас.
 • категории
 • Април
  9
  • Спирален песок за перење

   Спирален песок за перење
   Xuanshi спирала песок машина за миење е еден вид на се користи за перење, одводнување, класификација и нечистотија бришење операција во металургијата, градежни материјали, вода и електрична енергија индустрија песок опрема за перење. Погоден за миење на фината големина на честички и груб материјал со гранулаторност. Поради своите карактеристики во многу индустрии широко се користи. Перформанси и карактеристики на спирален песок: 1. Едноставна структура, чистење на високо ниво, ниска потрошувачка на енергија. 2. Многу модели ... Прочитај повеќе ...
  • Април
   9
   • Песок за миење садови

    Песок за миење садови
    Xuanshi тркало песок мијалник е се користи за производство на песок и природен песок операција незаменлив дел од опремата. Ова главно се користи во градежништвото, агрегатните постројки, фабриката за стакло, електроцентралата, бетонска брана и многу други индустрии. Мала е, губење на песок помалку, брзина на чистење итн. Високи нивоа на чиста и висока брзина на обработка за да се направи се повеќе и повеќе користени при чистење, класификација, дехидрација и други видови системска песочна индустрија. Перформанси на песок на песок и ... Прочитај повеќе ...
   • Април
    5
    • Машина за перење песок на големо

     Машина за перење песок на големо
     Вовед: Како што сите знаеме, треба да се изградат повеќе и повеќе згради за да се исполнат барањата за развој. Несомнено е дека чистиот песок игра голема улога во процесот на градење. Како да го добиете саканиот песок е клучна точка за трговците. ќе им понуди на машина за перење песок на големо за задоволување на потребите за производство. Ефикасна машина за перење песок на XSD серија е еден вид на опрема за чистење на меѓународно напредно ниво за песок и згура пелети, развиен на ба ... Прочитај повеќе ...
    • Април
     3
     • LXS Серија машина за перење песок

      LXS Серија машина за перење песок
      LXS Серија песок машина за перење Вовед завртка песок машина за перење е главно се користи за песок за обработка, електрични пол фабрика, градежни работи сајт и бетон брана, разни песоци класификација и одводнување. Оваа песочна машина ја прифаќа наклоноста на 15, под кадата за вода, три плочи за плочи формираат базен, главата на завртката е потопена во овој базен, завртката е управувана од електричен мотор преку редуктор постојано ротирање, свежата вода се храни од порозна плоча на дното на седи ... Прочитај повеќе ...
     • Април
      3
      • Машина за перење на песок XSD

       Машина за перење на песок XSD
       Песок машина за перење Вовед е професионална песок машина за перење снабдувач. Машина за перење песок XSD серија е вид на опрема за чистење со меѓународно напредно ниво технологија за песок и згура пелети, таа е развиена врз основа на воведување на странски извонредна технологија на ист вид на производи. Песок машина за перење широко се користи за материјали за чистење во следниве индустрии: каменолом, минерали, градежни материјали, транспорт, хемиската индустрија, вода конзервирање ... Прочитај повеќе ...