машина за правење песок

Танзанија дробилката>>камен дробилката машина>> Хидраулични конус дробилката

Хидраулични конус дробилката, Шангај XSM е професионална руда дробилката опрема, хидраулични конус дробилката, механички beneficiation опрема, руда мелење опрема manufacturers.Ore рударски процес, првиот подвижна лента, вибрирачки фидер, Транспортни опрема руда испратена до вилица дробилката, влијание дробилката, хидраулична дробилката е дробење сурова руда, а вториот од страна на мала вилица, дробилката руда средно дробење трет скрининг од вибрира екран ги исполнуваат стандардните спецификации на рудата се транспортира до Топката мелница, ултра мелечка руда терциерно лекување од страна магнетни сепаратори, flotationmineral машина Избор на различни потреби.Се разбира, ова е само општа обработка на руда, Шангај XSM врз основа на вашиот тип на рударска опрема за рударство што најмногу ви одговара, Ако имате какви било прашања, ние сме добредојдени да ни се јавите или кликнете на десно од страна на иконата на линија, нашиот технички персонал ќе ви даде детален одговор. getprice

Хидраулична конус дробилката, камен дробење машини, е еден од најчесто користените камен дробилката. Xuanshi производство на хидраулични конус дробилката е слична на gyratory прекинато, но има помалку precipitous дробење комора и повеќе паралелна зона помеѓу скршени зона. Xuanshi хидраулични конус дробилката обично се користи за различни тешко цврстина силна средната скршена руда и рок. Поради доверливоста на обработливоста, високата продуктивност, лесното прилагодување и ниските оперативни трошоци, нашата хидраулична конусна дробилка, во многу индустрии, како што се металургијата, градежништвото, изградба на патишта, хемиската индустрија има многу добра примена. Како познат дробење машини производител и снабдувач во Кина, ние не само производство хидраулични конус дробилката, и постојат многу други видови на мобилни хидраулични конус дробилката да ги задоволат вашите различни потреби.

Карактеристики и технички предности:

HP серија на високо ефикасни хидраулични конус дробилката има подобри перформанси во споредба со пролетта конус дробилката и обични хидраулични конус дробилката:

1. Висок степен на дробење и ефикасност во производството.
- Врската со повисока брзина на вртење и ударот во голема мера се подобри со номиналната моќност и капацитетот за пренесување, а односот и капацитетот на дробење се зголемуваат.

2. Помалку потрошувачка на резервни делови и ниска оперативна цена.
- напреден принцип на дробење и технички податоци, сигурно работење и ниски оперативни трошоци. Сите делови на дробилката имаат заштита против абење, што може да го зголеми времето на живот на резервни делови за 30% и трошоците за одржување се намалија на најниско ниво. Дробилката ги избегнува недостатоците на влијание дробилката како низок просек дробење сооднос, голема потрошувачка на енергија, брзо абразија на удар бар, удар плоча и поставата одбор.

3. Меѓу-слој притисок дробење и подобар готовиот производ форма.
- Дробилката усвојува меѓуслојно притискање на принципот на дробење и соодветна брзина на вртење, а не традиционалниот принцип на дробење на единечни честички. Посебното дробење празнина може да ги направи дробилката кршењето материјали селективно, со тоа што процентот на фини производ и производ од кубни облик е значително зголемен и производ од грутка големина е намален во голема мера.

4. Хидраулична заштита и чистење на хидраулични празнини, висока автоматизација и помалку запирање на производство и поправка на време.
- Отвор за отпуштање се прилагодува со хидрауличен уред и заштита од преоптоварување ги зголемува перформансите на дробилката во поголема мера, одржувањето и работењето се полесни, поправеното време е пократко; двонасочната хидраулична пумпа за ослободување на метали прави плоча да помине преку дробење празнина, дробилката може автоматски да испушта материјал кога хидрауличниот уред работи под услов на пренесување на железо и моментално преоптоварување, така што нема проблеми со запирање на дробилката за испуштање материјал со рака.

5. Тенкото масло за подмачкување го зголемува животното време.
- Уникатен дизајн на тенок систем за подмачкување на маслото го продолжува животниот век на дробилката, со високи перформанси и без допирлив лавиринт, отпорен на воздух, го блокира правот и ги отстранува заедничките нарушувања како мешавина на масло и вода во конусната конусна дробилка.

6. Различни дробење празнина.
- Потребно е само промена на фиксна конусна обвивка одбор и подвижна конусна обвивка одбор; , типот на дробење празнина може да се промени од стандард груб шуплина до кратка главата парична казна празнина, која може да се задоволат различни видови на барања.

7. Лесно одржување и работа.
- Сите делови од конус дробилката од HP може да се монтираат, расклопуваат и поправаат од горниот и страничниот дел, вклучувајќи го и фиксниот конус и подвижен конус. Ако промените, нема потреба да го расклопите телото на дробилката и да ги зацврстите завртките. Хидрауличниот мотор ги подобрува перформансите на дробилката.

8. Дробилката може да им обезбеди на клиентите поголем капацитет, подобра форма на производ и лесно ракување.

Технички спецификации на хидраулични конус дробилката

модел Макс. Големина на храна
(Мм)
Мин. Ослободување
(Мм)
брзина на вртење
(r / m)
Прав
(KW)
Продуктивноста
10 13 16 19 22 25 38 51
SX108 (C) 162 13 615-660 90-110 85 105 140 160 185 245
SX108 (M) 178 10 70 80 95 125 140 160
SX108 (SH) 70 8 60 70 75 100
SX118 (C) 184 13 610-650 110-132 120 140 160 190 210 275
SX118 (M) 135 10 105 115 125 140 175 185
SX118 (SH) 95 10 85 110 115 145
SX128 (C) 210 16 550-630 132-160 160 190 210 240 325 410
SX128 (M) 160 13 120 150 170 200 220
SX128 (SH) 110 10 95 120 155 170
SX138 (C) 225 19 185-220 210 230 270 345 440
SX138 (M) 170 16 165 190 210 230
SX138SH) 125 13 160 200 220 240
SX158 (C) 240 22 250 280 315 420 535
SX158 (M) 190 19 225 250 280 335
SX158 (SH) 140 13 190 220 245 265 290
SX168 (C) 270 22 250-300 345 410 550 690
SX168 (M) 210 16 240 280 315 345
SX168 (SH) 150 13 195 235 280 360

Забелешка: Оваа спецификација е само референца, сите промени се предмет на хидраулична конус дробилката производи.

Ако имате какви било прашања Ве молиме пополнете ги полињата подолу и ние ќе одговориме на вашето барање во рамките на 24 часа:
(* означува задолжително поле)
* Производ што ви треба:
* Вашето име:
* Вашата е-маил:
* земја:
телефон:
Барање / Коментари: