машина за правење песок

Танзанија дробилката>>песок мијалник>> Песка за миење на тркала

Шангај Песок Промислете, Шангај XSM е професионална руда дробилката опрема, тркала песок мијалник, механички beneficiation опрема, руда мелење опрема manufacturers.Ore рударски процес, првиот подвижна лента, вибрирачки фидер, Транспортни опрема руда испратена до вилица дробилката, влијание дробилката, хидраулична дробилката е дробење сурова руда, а вториот од страна на мала вилица, дробилката руда средно дробење трет скрининг од вибрира екран ги исполнуваат стандардните спецификации на рудата се транспортира до Топката мелница, ултра мелечка руда терциерно лекување од страна магнетни сепаратори, flotationmineral машина Избор на различни потреби.Се разбира, ова е само општа обработка на руда, Шангај XSM врз основа на вашиот тип на рударска опрема за рударство што најмногу ви одговара, Ако имате какви било прашања, ние сме добредојдени да ни се јавите или кликнете на десно од страна на иконата на линија, нашиот технички персонал ќе ви даде детален одговор. getprice

Xuanshi песка за миење садови се користи за производство на песок и природен песок операција незаменлив дел од опремата. Ова главно се користи во градежништвото, агрегатните постројки, фабриката за стакло, електроцентралата, бетонска брана и многу други индустрии. Мала е, губење на песок помалку, брзина на чистење итн. Високи нивоа на чиста и висока брзина на обработка за да се направи се повеќе и повеќе користени при чистење, класификација, дехидрација и други видови системска песочна индустрија.

Перформанси и карактеристики на песок:

1. Ниска потрошувачка на вода, заштеда на енергија, без загадување.
2. Отстранување на прав, нечистотии, парична казна во прав.
3. Разумна структура, удобно одржување, без делови за носење (освен екран), долг работен век
4. Висока точност, зголемена брзина на перење.

Принцип на работа на песок од песок:

Колото управувано од моторот преку V-ремен и редуктор на менувачот полека се ротира. Песокот влегува во миењето низ корпата, под дејството на работното коло, песокот се тркала и меле заедно за да ги отстрани нечистотиите покриени на површината и да го уништи слојот на водена пареа за лесно одводнување. Во исто време, додадете вода за да создадете силен проток на вода, а со тоа и празнење на нечистотиите од прелевање порта. Чистиот песок се одзема од ножот и се истура во испуст преку ротирачкото коло.

Спецификации на перална песка:

модел Дијаметар на тркала
(Мм)
Големина на хранење
(Мм)
капацитет
(t / h)
моќта
(KW)
Габаритни димензии
(Мм)
XSD2610 2600 ≤10 40-80 7.5 × × 3320 2125 2670
XSD2915 2900 ≤10 50-90 15 × × 3810 2686 3085
XSD3016 3000 ≤10 80-160 18.5 × × 4500 3206 3480

Забелешка: Оваа спецификација е само референца, сите промени се предмет на производи од песок за миење на тркала.

Ако имате какви било прашања Ве молиме пополнете ги полињата подолу и ние ќе одговориме на вашето барање во рамките на 24 часа:
(* означува задолжително поле)
* Производ што ви треба:
* Вашето име:
* Вашата е-маил:
* земја:
телефон:
Барање / Коментари: