rërë bërë makinë

Crusher Tanzani>>makinë guri polic>> VSI rërë Making Machine

VSI Sand Making Machine, Shanghai XSM profesional është një polic ore pajisjet, VSI Sand Making Machine, pajisjet mekanike Beneficiation, procesin e minierave manufacturers.Ore pajisjeve mulliri ore, i pari transportues rrip, vibruese ushqyes, orari i pajisjeve të transportuesit dërguar në polic nofulla, polic ndikim, polic hidraulike është një mineral dërrmues i papërpunuar, dhe i dyti nga a grykëderdhës i vogël, polic çekan shqyrtimi i tretë dërrmues i seksionit të dytë nga vibruese ekran plotësojnë specifikimet standarde të xeherorit transportohen në Mulli topin, mulli ultrafine trajtim terciar me ore nga ndarësit magnetikë, makinë flotationmineral zgjedhin një shumëllojshmëri të nevojave. Sigurisht, kjo është vetëm një përpunim i përgjithshëm mineral, Shanghai XSM bazuar në llojin tuaj të minierës që pajisjet tuaja të minave që ju përshtatet më mirë, Nëse keni ndonjë pyetje, ne jemi të mirëpritur të na kontaktoni ose klikoni në të djathtë anën e ikonës së linjës, stafi ynë teknik do t'ju japë një përgjigje të hollësishme. getprice

VSI Sand Making Machine Hyrje

The VSI Sand Making Machine of is a newly equipment with international advanced level, it is both a stone crushing machine and shaper machine. VSI Crusher is called Sand Making Machine, also called Shaper Machine and Sand Making Machine, it dues to its structure and function that integrates two functions into one, it can be used as a crusher or a shaper by changing feeding methods and core structure of the crushing cavity. Thus, if you own the VSI Sand Making Machine, you have a crusher and a shaper in the same time. However, it’s the ideal artificial sand making machine.

Zbatimi i rërës së makinës VSI

VSI Vertical Shaft Impact Crusher is the new ear of crushing field; it’s widely applied in hydropower station construction, expressway and railway building, concrete batching plant, bridge and tunnel building. It has two functions of the VSI Sand Making Machine: crushing and shaping. Almost all of minerals can be crushed, contains the hardest minerals, such as metal and non-metal ores, cement, artificial sand, refractory material, bauxite, silicon carbide, glass material, building materials, etc.

Avantazhi i VSI Sand Making Machine

1. Ndotja e vogël e pluhurit dhe zhurma e mbeturinave.
2. Efikasitet të lartë dhe konsum të ulët.
3. Më shumë materiale të vështira mund të shtypen.
4. Produkti përfundimtar me formë kubike dhe kosto të ulët.
5. Përdorni materiale rezistente të përdorura në strukturë të veçantë.
6. Forconi strukturën dhe këmbënguljen me teknikë të nxehtë të gozhdave.
7. Performancë e lartë, mirëmbajtje dhe instalim i përshtatshëm.
8. Sistemi i avancuar i vajosjes së vajit siguron mbajtjen e boshtit me temperaturë më të ulët.

vsi-crusher-strukturë

VSI Sand Making Machine Pjesë Kryesore

VSI Sand Making Machine është i përbërë nga të parë perde fazë ndikimit me Anvils, perde ndikimi përshtatur shufra, faza e dytë perde ndikimit me Anvils, rotorit, pjatë astar goditje bar, kuvendi bllokohet pykë, hapjen shkarkimit, Faza e tretë e ndikimit në pjatë, back-up bar dhe kështu me radhë.

1. strukturë mbajtëse e përkohshme
2. Kuadri kryesor me siguri
3. Pjesa qendrore e rotatorit
4. Pjesa Motorike e Transmisionit
5. Pjesa bazë e kornizës
6. Heshta kryesore me siguri

VSI Sand Making Machine Të Dhënat Teknike
Model B-VSI7611 B-VSI8518 B-VSI9526 B-VSI1140
Kapacitet (t / h) Feed si në qendër dhe në anët 120-180 200-260 300-380 450-520
Feed në Qendrën 60-90 100-130 150-190 225-260
Madhësia e Feed Feed (mm) Materiali i Sofies <35 <40 <45 <50
Materiali i Vështirë <30 <35 <40 <45
Shpejtësia e rrotullimit (r / min) 1700-1890 1520-1690 1360-1510 1180-1310
Fuqia (kW) 110-150 180-220 264-320 400-440
Dimensioni i përgjithshëm l * w * h (mm) 3700 2150 × × 2100 4140 2280 × × 2425 4560 2447 × × 2778 5000 2700 × × 3300
Pesha (t) 7.8 10.3 16 25.6
Furnizimi me energji elektrike 380V, 50HZ 380V, 50HZ 380V, 50HZ 380V, 50HZ
Sensor vibruese Zbulo rangun: 0.1-20mm / s i vazhdueshëm dhe i rregullueshëm
Lubrifikimi dhe Stacioni Hidraulik pushtet 2 × 0.31kw
Ndihma e Sigurisë Pompa të dyfishta të naftës sigurojnë furnizim të mjaftueshëm të naftës;
mbyllja automatike pa rrymë të vajit ose forcë hidraulike;
ul temperaturën me ujë të ftohtë në verë; ngrini temperaturën me motor në dimër.
Demensioni i përgjithshëm l * w * h (mm) 820 520 × × 1270 820 520 × × 1270
Fuqia e bojlerit të naftës 2kw

Shënim: Kjo specifikim është vetëm referencë, çdo ndryshim i nënshtrohet VSI Sand Making Machine Products.

Parimi i punës

1. Ushqimi në qendër:
Materialet e para bien në plesht, pastaj përmes hapjes së ushqimit në qendër dhe hyjnë
rotor me shpejtësi të lartë i cili do të hedh materialet me shpejtësi të lartë (në 60-75m / s). Materialet e para godasin së pari ato materiale që bien pa pagesë. Pastaj, materialet godasin materialin e linjës në vorbullën ose vagonën e ndikimit dhe rimëkëmben në majë të zgavrën dërrmuese. Kjo mund të formojë një qarkullim të mbyllur përmes sistemit të klasifikuesit rrethore. Pastaj produktet e grimcuara bien poshtë. Pas kësaj, materialet në rënie me materialet e shtënë nga shtytës formojnë një perde të vazhdueshme materiale. Më në fund, materialet e grimcuara do të përjashtoheshin nga fundi i vrimës shkarkuese.
2. Ring Feeding:
Materialet e para do të ndahen në dy pjesë nga pllaka shpërndarëse kur bien në vrimë dhe vrima unazore. Një pjesë e materialeve kalojnë pjatën shpërndarëse dhe hyjnë në shtytësin e shpejtësisë së lartë dhe pastaj përshpejtohen dhe nxirren jashtë. Pjesa tjetër bie poshtë nga anët e shpërndarësit. Materialet e para godasin materialet e lira që bien. Materialet e para godasin së pari ato materiale që bien pa pagesë. Pastaj, materialet godasin materialin e linjës në vorbullën ose vagonën e ndikimit dhe rimëkëmben në majë të zgavrën dërrmuese. Kjo mund të formojë një qarkullim të mbyllur përmes sistemit të klasifikuesit rrethore. Pastaj produktet e grimcuara bien poshtë. Pas kësaj, materialet në rënie me materialet e shtënë nga shtytës formojnë një perde të vazhdueshme materiale. Më në fund, materialet e grimcuara do të përjashtohen nga fundi i vrimës shkarkuese.

Nëse keni ndonjë pyetje Ju lutemi plotësoni fushat më poshtë dhe ne do t'ju përgjigjemi kërkesës suaj brenda orëve 24:
(* nënkupton një fushë të kërkuar)
* Produkti që ju nevojitet:
* Emri Juaj:
* Email juaj:
* Shteti:
Telefoni:
Cituar Kërkesa / Komente: